Jak wybrać nazwę dla swojej strony internetowej?

Prawidłowa nazwa strony internetowej jest bardzo ważna. Wymyślenie nazwy dobrej pod względem technologicznym i psychologicznym jest bardzo trudne. Dodatkową przeszkodą jest trafienie w nazwę witryny, która jest wolna. Dobrze dobrana psychologicznie nazwa powinna posiadać słowo klucz, które opisuje naszą działalność. Musi być kreatywna i wyróżniająca naszą domenę na rynku, najlepiej zawierająca naszą markę. Nie jest to takie proste, biorąc pod uwagę coraz więcej firm o podobnej nazwie. Chętnie pomagamy klientom w podjęciu tej decyzji

Technologiczna część nazwy witryny odpowiada za uznanie przez wyszukiwarkę naszej witryny jako odpowiednią pod dane słowa kluczowe i dopasuję ją pod wyniki wyszukiwania w przeglądarce potencjalnego klienta. Pozwala odbiorcy na łatwiejsze znalezienie naszej strony internetowej poprzez uzyskanie dzięki dobrej nazwie wyższych wyników wyszukiwania.

Końcówka .com nazwy strony internetowej

Podejmując wybór nazwy swojej strony internetowej Twojego biznesu, należy zwrócić uwagę na oryginalność i znaczenie. Dzięki połączeniu tych dwóch elementów pomożemy naszym potencjalnym klientom zapamiętać naszą firmę. Klienci polecają naszą firmę, musimy pomóc im w tym, aby polecona osoba z łatwością znalazła naszą domenę w Google.

Można utworzyć nazwę witryny www używając słów które nie koniecznie znajdują się w słowniku. Przy pomocy słowotwórstwa można utworzyć ciekawe, kreatywne nazwy domeny. Na przykład firmy takie jak: Google, Allegro, świetnie wykorzystały słowotwórstwo i zapadły w pamięć.

Końcówka strony internetowej – .pl, .com, które wybrać?

Powszechnie używana w Polsce końcówka witryn internetowych to .pl. Końcówki pomagają utworzyć tożsamość i charakter strony internetowej. Działając tylko w Polsce warto użyć .pl, ale wykonując usługi w innych krajach można użyć też .com, .eu, .net. Kiedyś końcówki oznaczały dziedziny w których firmy funkcjonowały. Na przykład domeny z końcówką .net oferowały usługi informatyczne, teraz już to tak nie funkcjonuje.

Po wymyśleniu odpowiedniej nazwy witryny www, należy sprawdzić jej dostępność, Możemy to zrobić wyszukując nazwę w portalu https://pl.godaddy.com/domains/domain-name-generator Jeśli nie znajdziemy wolnej domeny, możemy rozważyć inną końcówkę, lub niestety poszukać innej nazwy.

David Shahnazari – Stron Web