Strony internetowe – jak je zabezpieczyć?

Czy nasze i naszych klientów strony internetowe i dane są bezpieczne?

Na stronach naszych klientów, które są dobrze wypozycjonowane i widoczne w internecie dochodzi przeciętnie do 900 prób włamań, tygodniowo. Oczywiście wszystkie atakujące boty są natychmiast blokowane przez nasze oprogramowanie zabezpieczające. Certyfikat SSL, dodatkowo chroni strony internetowe przed atakami. Każdy nasz klient otrzymuje taki certyfikat SSL. Bez tego certyfikatu hasło np: Orangutan12, jest zupełnie widoczne dla hakera. Po dodaniu certyfikatu SSL, hasło i login wyglądają tak: ******.

Kim są atakujący nasze strony internetowe?

Najczęściej są to boty, niż ludzie. Bot jest zaprogramowany, aby wpisać losowe wyrazy w pola logowań na strony internetowe do panelu administratora. Każdy nasz klient ma indywidualne hasło trudne do złamania. Kryminaliści stojący za atakami chcą nie tylko ukraść dane, ale użyć witryn jako maszynek do wydobywania kryptowaluty.

Serwerownia w której są strony internetowe

Jakie są dodatkowe korzyści z zabezpieczonej strony?

Oczywiście głównym celem i atutem pełne bezpieczeństwo, ale zainstalowanie certyfikatu SSL dla strony internetowych to jeszcze lepsza pozycja w wyszukiwaniu Google. Udowodnili i potwierdzili to najpopularniejsi guru SEO. Algorytm Googla nie jest w pełni znany, jest skomplikowany, a każde czynności w pozycjonowaniu witryny wyżej zostały poznane na zasadzie prób i błędów przez analityków SEO.

Czy należy się obawiać tych ataków?

Jeżeli strona jest wykonana przez profesjonalną firmę, to na pewno jest dobrze zabezpieczona. U nas mogą Państwo spać spokojnie, zapewniamy oprogramowanie blokujące boty i certyfikat SSL w cenie podstawowego pakietu.

David Shahnazari – Stron Web